رنگ های پرطرف دار Lviv را از اینجا مشاهده بفرمایید.

لیست وسایل لازم برای شروع کار تاتو بدن و صورت

وسایل لازم برای تاتو بدن و صورت

لیست وسایل لازم برای شروع کار تاتو بدن و صورت

فروشگاه اینترنتی لوازم تاتو وب سلین در این مقاله قصد دارد تا پک کامل لیست وسایل و تجهیزات لازم و مورد نیاز برای شروع کار تاتو بدن و صورت به صورت کامل به شما عزیزان معرفی کند. یافتن تجهیزات و وسایل لازم برای شروع کار تاتو بدن و صورت می تواند یک کار گیج کننده باشد. زیرا موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از خرید لوازم تاتو به آنها توجه کنید. در اینجا، ما لیست وسایل لازم برای شروع کار تاتو بدن و صورت را به اشتراک می گذاریم تا شما عزیزان بتوانید هنگام خرید تجهیزات خود متناسب با نیاز و بودجه ای که در اختیار آن ها را در نظر بگیرید.

امروزه افراد زیادی در زمینه تاتو کار می کنند یا علاقمند به این کار می باشند و قصد دارند وارد بازار کار شوند، زیرا امروزه تاتو طرفداران بسیار زیادی بین تمامی سنین از آن خود کرده است. از آنجایی که علاوه بر داشتن اطلاعات و مهارت زیاد یک تاتو کار حرفه ای برای فرایند تاتو نیاز به لوازم تاتو و یک سری وسایل و ملزومات دارند. پس باید از لوازم تاتو مناسب و باکیفیتی استفاده کند و در واقع لوازم تاتو لازمه کار می باشد و شناخت و خرید لوازم تاتو و یادگیری نحوه استفاده از آن مهم ترین اصول کار در حوزه تاتو است.

تجهیزات مورد نیاز برای شروع کار تاتو

بنابراین اگر به‌ فکر شروع کار تاتو بدن و صورت هستید لازمه، تا با تجهیزات و لوازم مورد نیاز اولیه آشنایی داشته باشید. در فروشگاه لوازم تاتو وب سلین شما می‌توانید تمامی خرید تجهیزات تاتو را به‌ همراه مشخصات کامل به‌ صورت آنلاین با بهترین و بروزترین تهیه کنید. اگر می خواهید ابزارهای مورد استفاده شما خوب کار کنند و طول عمر زیادی داشته باشند حتما برای خرید لوازم تاتو به فروشگاه معتبر مراجعه کنید. ذر ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا لیست وسایل لازم برای شروع کار تاتو بدن و صورت را به طور کامل به شما عزیزان معرفی کنیم.

وسایل لازم برای شروع کار تاتو

یک تاتو آرتیست نیاز به تهیه طیف کاملی از لوازم جانبی تاتو برای هر فرآیند تاتو دارد تا بتواند یک کار جذاب و خاص برای مشتریان انجام دهد. همچنین انتخاب ابزارهای با کیفیت به شما کمک می کند تا هر نوع عارضه ای را که ممکن است در این روند اتفاق بیفتد را به حداقل برسانید.

رنگ تاتو

رنگ تاتو در واقع کیفیت و ماندگاری تاتو را تعیین می کند. رن گ های تاتو مهم ترین قسمت فرآیند تتو هستند. این رنگ ها برای ایجاد جلوه ای رنگارنگ و سرزنده در خال کوبی لازم هستند. خرید انواع رنگ تاتو اصل و ماندگار، بدون تغییر تناژ و با کیفیت اهمیت بالایی در تکنیک تاتو دارد زیرا رنگ تتو و طرح انتخابی تنها چیزی است که از تاتو روی بدن و صوت بجا می‌ ماند!. بنابراین لازم است که از رنگ های تاتو با مارک معتبر استفاده کنید. یکی دیگر از مواردی که بسیار حائز اهمیت است، در واقع فروشگاهی است که از آنجا خرید می کنید.

سوزن تاتو

سوزن تاتو دارای تعداد و تنوع بسیار زیادی برای ابرو، بدن و دستگاه تاتو و قلم میکروبلیدینگ است. خرید و قیمت بهترین سوزن تاتو متناسب با نوع سوزن تاتو و تعداد و کاربرد های آن متغیر است. یک تاتوکار حرفه ای باید انواع سوزن های تاتو بدن و صورت و کاربردهایشان را بشناسد، تا بتواند به بهترین نوع آن را متناسب با کار خود به کار ببرد و نتیجه مطلوب را دریافت کند. سوزن ها ب پنج دسته اصلی شامل: گرد، تخت  مگنوم، توربو و سایه زن تقسیم می شوند. آنها همچنین یکی از مهم ترین وسایل لازم برای شروع کار تاتو هستند که کیفیت کار شما را تعیین می کنند. از این سوزن ها برای پر کردن فاصله ها، سایه زنی، خط زنی و پخش کردن تاتو در قسمت های بزرگ پوست استفاده می شود.

دستگاه تاتو

دستگاه تاتو وسیله ای برقی برای پدید آوردن طرح تتو است. مکن است هنگام خرید دستگاه تاتو با تنوع زیادی روبرو می شوید پس اطلاع از مشخصات، قیمت و خرید انواع دستگاه تاتو اصل بدن و صورت با قیمت ارزان و کیفیت بالا یکی از ملزومات کار هر تاتو آرتیستی است. تعدادی از تتو آرتیست ها در شروع کار سعی می کنند تا از دستگاه تاتو دست دوم استفاده کنند. در صورتیکه قیمت دستگاه های تاتو دسته دوم با اینکه پایین تر هستند اما خرید آن به هیچ عنوان کار درستی نیست. زیرا ریسک خرید و فروش دستگاه دسته دوم بالاست و احتمال خرابی آن نیز زیاد می باشد.

ریموور تاتو

ریموور تاتو محلولی اسیدی است که بسته به برند و شرکت تولیدکننده آن دارای قیمت متفاوتی است که برای پاک کردن تاتو بدن، ابرو، خط چشم و… کاربرد دارد. مواد ریموور تاتو همراه سوزن تاتو زیر پوست نفوذ می‌کند و انواع رنگدانه‌ها را خرد می‌کند. این رنگدانه‌ها (پیگمنتهای) خرد شده همراه خونابه از زیر پوست بیرون کشیده می‌شوند. نکته بسیار مهمی در استفاده از انواع ریموور های تاتو این است که خرید ریموور تاتو اصل مهم ترین کار، جهت پاک کردت تاتو های قدیمی میباشد. طبیعتاً اگر مواد ریموور تاتو اسید قوی و شیمیایی باشند، اثرات و تبعات گاهاً جبران‌ناپذیری به بار می‌آورند. پس خرید ریموور تاتو اصل و اورجینال متناسب با نوع کار شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بی حسی تاتو

 استفاده از بی حسی تاتو برای بدن، ابرو، خط چشم، میکروبلیدینگ و فیبروز، لب و… از دیگر ملزومات و وسایل لازم برای شروع کار تاتو است. بی حسی های تاتو اصل در انواع مختلف: پماد یا کرم، قطره یا مایع، اسپری، ژل بی ‌حسی و کرم بی ‌حس کننده موضعی و پد بی حسی و… موجود هستند. تاتو و میکروپیگمنتیشن تکنیکی است که در آن با استفاده از سوزن‌ ها و دستگاه های مخصوص رنگ های تاتو یا همان پیگمنت در زیر پوست کاشت می‌شود. اما ورود سوزن به زیر پوست باعث تحریک رشته‌ های عصبی و ایجاد درد می‌ شود. به همین جهت، استفاده از بی حسی‌ تاتو قوی و ایمن لازم و ضروری می باشد.

لوازم جانبی تاتو

یک تاتو کار حرفه ای به یک سری ابزار و وسایلی نیاز دارد، که در واقع این وسایل کار تاتو زدن را انجام نمی دهند، بلکه در فرایند تاتو، به تاتو آرتیست کمک می کند. لوازم جانبی تاتو برای تاتو آرتیست بسیار کاربردی و ضروری است، یک تاتو کار حرفه ای با توجه به نیازش این لوازم جانبی را باید فراهم کند، تا بتواند کار بهتری را تحویل مشتری دهد. فروشگاه آنلاین وب سلین دارنده تمام لوازم جانبی تاتو و ملزومات مورد نیاز یک تاتو کار می باشد.

از جمله تجهیزات و لوازم جانبی تاتو عبارتند از:

ابزار و وسایل قرینه سازی که در انواع مختلفی جهت قرینه سازی تاتو ابرو، خط لب، خز چشم و اواع تاتو بدن در بازار موجود است. آرتیست های تاتو برای اندازه گیری دقیق و نشان دادن ابعاد دقیق در زمان انجام تاتو از ابزار و وسایل قرینه سازی و طراحی استفاده میکنند. این ابزار را میتوایند به صورت آنلاین از فروشگاه وب سلین با قیمت بسیار مناسب و گارانتی و ضمانت اصل سفارش دهید. این ابزار و وسایل قرینه سازی و طراحی عبارتند از:

– خط کش

– کولیس

– دیوایدر

– مداد طراحی تاتو

انتقال دهنده طرح تاتو یا استنسیل تاتو وسیله ای برای انتقال طرح تاتو روی پوست طبیعی بدن یا پوست مصنوعی با کارایی فوق العاده است. زمانی که یک طرح زیبا انتخاب میشود، برای انتقال آن روی پوست کاربرد ویژه ای دارد تا طرح تاتو با ظرافت و دقت خوب انتقال یابد. تاتو آرتیست ها برای این کار از انتقال دهنده طرح تاتو استفاده میکنند که به آن استنسیل تاتو نیز میگویند. انواع انتقال دهنده ی طرح تاتو عبارتند از:

– مایع استنسیل تاتو

– کاغذ استنسیل تاتو

تمیز کننده تاتو (کلینزر تاتو) و رقیق کننده رنگ تاتو (سولوشن تاتو) انواع گوناگونی دارند که از نظر حجم و برند و قیمت خرید با هم متفاوت هستند. این دو محصول که با نام های سولوشن و کلینزر نیز شناخته می شوند کاربرد هایی متفاوتی دارند.

برای جلوگیری از ریزش رنگ یا به طور کلی تثبیت رنگ در زیر پوست پس از تاتو، استفاده از وراژل یا تثبیت کننده رنگ تاتو اصل لازم و ضروری است. وراژل یک وسیله فوق العاده بعد از کار برای ثابت نگه داشتن رنگ تاتو است.

تمامی هنرجویان تاتو در ابتدا برای یادگیری انواع تاتو، خرید پوست مصنوعی تاتو یا پوست تمرینی جهت تمرین تکنیک تاتو لازمه ی کار آن ها است. قیمت پوست مصنوعی که در انواع مختلف: ضخیم، نازک، ساده و فیبروز متفاوت است. شما میتوانید انواع متد فیبروز و تاتو را روی این پوست ها انجام دهید حتی تکنیک لاینینگ و شیدینگ نیز روی ان ها امکان پذیر است.

ترانس دستگاه تاتو انواع مختلفی دارد که متناسب با برند و مشخصاتی که دارند دارای قیمت خرید متفاوتی هستند. نوع ترانس تاتو یا منبع تغذیه بستگی به نوع دستگاه شما دارد. برخی از منبع تغذیه تاتو حداکثر 20 ولت انرژی را تحویل می دهند. هرچه از تعداد سوزن بالاتری استفاده کنید، به نیروی بیشتری برای تهیه دستگاه تاتو نیاز خواهید داشت.

میکرو براش یک نوع براش مویی است که در کاشت و لیفت و لمینت مژه و ابرو، تاتو، میکروپیگمنتیشن و فیبروز و موارد آرایشی و دندانپزشکی با قیمت خرید ارزان کاربرد دارد. میکروبراش ابزاری پلاستیکی و کوچک هستند. این نوع از میکرو براش در تاتو برای انجام کارهایی همچون بی حسی، ریموور و یا پخش کردن رنگ روی صورت مشتری مورد استفاده قرار می گیرد.

استند تاتو یا پایه تشتک یک هولدر یا نگهدارنده ی لوازم تاتو اعم از: رنگ و دستگاه تاتو، قلم میکروبلیدینگ و فیبروز، انواع سوزن ها و تشتک رنگ است. استند نگهدارنده ی لوازم تاتو یا پایه تشتک بهترین وسیله برای قرار دادن دستگاه و رنگ تاتو و دیگر وسایل است. از آنجاییکه رعایت بهداشت حین تاتو الزامی است خرید استند تاتو لازمه ی کار هر تاتو آرتیستی می باشد.

تشتک رنگ تاتو یک ظرف پلاستیکی محکم است که به عنوان جای رنگ کاربرد دارد. در واقع تشتک رنگ علاوه نگه داشتن رنگ در هنگام تاتو برای چسب اکستنشن مژه، پرایمر، ژل ریموور و… نیز کاربرد دارند. تشتک رنگ آمیزی تاتو این امکان را به تاتو کار می دهد تا به راحتی از رنگ تاتو استفاده کند. این تشتک ها دارای لبه هستند که مانع ریختن مواد داخل آن می شوند.

تجهیزات سالنی

دغدغه آرایشگران و تاتو آرتیستها این است که تجهیزات سالنی مورد نیاز چه چیزهایی هستند و از کجا می‌توان این وسایل را بصورت اورجینال و با قیمت مناسب تهیه کرد؟

از مهم ترین کارهایی که برای راه اندازی سالن لازم است انجام شود تهیه لیستی از ابزار و وسایل سالنی است. با تهیه این لیست گامی بزرگ برای رسیدن به موفقیت برداشته‌اید. ما در این صفحه سعی کرده‌ایم کار شما را با ارائه ی لیستی از تمامی وسایل مورد نیاز، راحتتر کنیم. تجهیزات سالنی را باید از نوع مرغوب تهیه کرد چون در صورتی که اجناس خریداری شده باکیفیت نباشند، پس از مدتی مجبور به تعویض وسایل خواهید شد و این امر هزینه زیادی برای شما در پی خواهد داشت. این تجهیزات عبارتند از:

کیت پزشکی

تاتو کاری، فرایند بسیار حساسی است که در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی، دردسرهای زیادی برای تاتو آرتیست و مشتری به جود می آید. بت همین دلیل هنگام انجام دادن تاتو، باید از تجهیزات پزشکی استفاده کنید از جمله:

 • دستگاه اتوکلاو برای ضد عفونی کردن ابراز تاتو
 • پماد استریل
 • یک مایع ضد عفونی کننده سطح
 • سینی هایی برای نگهداری سوزن ها
 • روکش صندلی
 • دستگاه
 • ظرف مخصوص دفع زباله
 • وازلین
 • دستکش لاتکس
 • قیچی طبی بسیار تیز
 • موچین
 • بانداژ

به غیر از این موارد ، شما نیاز به خرید محلول های تمیز کننده موثر ، صابون های لازم و الکل برای تمیز کردن و آماده سازی دارید.

نکاتی برای خرید لوازم تاتو

√ هنگامی که قصد خرید تجهیزات تاتو را دارید، در مورد مارک ها ، مدل ها و ویژگی ها تحقیق کافی کنید!

√ در مورد بهترین دستگاه ها تحقیق کنید و در مورد نظرات افرادی که از این ماشین خاص استفاده کرده اند مطالعه کنید.

√ مدتی را به خرید یک دستگاه خال کوبی خوب اختصاص دهید.

√روی تجهیزات تاتو با کیفیت بالا ، به ویژه دستگاه خال کوبی سرمایه گذاری کنید. اطمینان حاصل کنید که تجهیزات خریداری شده شما از مواد با دوام ساخته شده است و توسط کاربران دیگر توصیه می شود.

اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

4 پاسخ به “لیست وسایل لازم برای شروع کار تاتو بدن و صورت”

 1. سلام من به تازگی کار تاتو رو شروع کردم این مقاله برام خیلی مفید بود.

  1. سلام همکارگرامی,
   خوشحالم که براتون مفید بوده و استفاده کردید.
   تیم وب سلین در تلاش است تا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت